Sistem Özellikleri

Sistem Özellikleri


Güvenlik sisteminizden azami fayda ve verimlilik sağlayabilmek için güvenlik sisteminizin özelliklerini tanımamız önemlidir. Güvenlik sistemimiz hangi parçalardan oluşmaktadır?

 

ALARM PANELİ

 

 

 

Alarm Paneli güvenlik sisteminin en temel parçasıdır. Bu elektronik panel güvenlik sisteminin yönetim merkezidir. Alarm sisteminizdeki diğer tüm cihazlar alarm paneliyle haberleşerek, alarm, arıza vb. bilgileri bu merkeze bildirir. Alarm paneli programlanmış olan duruma göre bu sinyalleri NETGOLD ALARM MERKEZİ'ne iletir.

ŞİFRE PANELİ

 

 

 

 

 

Şifre paneli alarm sisteminizin tüm fonksiyonlarını kontrol etmenize ve gözlemlemenize yarayan elektronik ünitedir. Panel ile sisteminizin kurulması, devreden çıkarılması veya programlanması, görsel ve işitsel olarak alarm ve arıza bilgilerinizin takibi gibi işlermleri yapabiliriz.

UZAKTAN KUMANDA 

 

 

 

Uzaktan kumanda şifre panelinden uzak bir noktadan alarm sisteminizin kurulması veya devre dışı bırakılmasını sağlayan, aynı zamanda panik butonunun işlevini de gerçekleştirebilen alarm sisteminin kullanımını kolaylaştıran parçasıdır.

GPRS / GSM MODÜLÜ

 

 

 

Yüksek güvenlik riski olan bölgelerde kesintisiz ve sürekli bağlantı olanağı sağlayan GSM ve GPRS modülü cihazları kullanarak alarm sistemimizin NETGOLD ALARM MERKEZİ ile iletişimi sağlanabilmektedir.

HARİCİ SİREN

 

 

 

Harici sirengüvenlik sağlanan mekanın alarm sistemi tarafından korunduğunu gösteren, alarm anında led ışık (flaşör) ve yüksek şiddette ses çıkararak çevredeki kişileri uyaran caydırıcı özelliği de olan bir cihazdır. Sirenin görülebilecek bir yere yerleştirilmesi gerekmektedir. İçerisinde mevcut olan aküsü ile kablosunun kesilmesi ve müdahele edilmesi durumunda da çalışmaya ve yüksek desibelli ses çıkarmaya devam eder.

HAREKET DEDEKTÖRÜ (PIR)

 

 

 

Güvenlik sisteminin en önemli yardımcı parçası olan hareket dedektörü, belirli bir hacimden büyük olan ve ısı yayan nesnelerin hareketini algılayarak, NETGOLD ALARM MERKEZİ'ne sinyal iletilmesini sağlayan bir soygun ihbar elemanıdır. Hareket dedektörlerinin evcil hayvan bulunan mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış hayvan algılamayan modelleri de bulunmaktadır.

MANYETİK KONTAK

 

 

 

Manyetik kontaklar kapı, pencere, sürgülü kapı gibi hareketli mekanizmalar içeren yerlere yerleştirilen, zorlanma veya açılma gibi durumlarda alarm sinyallerini Alarm paneline ileten ve sirenin devreye girerek çalmasını sağlayan cihazdır.

PANİK BUTONU

 

 

 

Panik butonu, herhangi bir acil durum anında el ile yardım çağrısı yapmanızı sağlayan, alarm sisteminin sabit veya hareketli bir parçasıdır. Güvenlik sistemimiz kurulu olmasa dahi bu buton çalışır vaziyette olup butona bastığınız durumda NETGOLD ALARM MERKEZİ'ne sinyal gönderir.

ISI ARTIŞ DEDEKTÖRÜ

 

 

 

Güvenlik sisteminizin önemli bir parçası olan ısı dedektörü bir yangın anında ortamda oluşan ani ısı değişikliklerinde yada ortam ısısı belirli bir değeri ısı değerini aştığında durumu algılayarak alarm paneline sinyal gönderir. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile kesintisiz olarak yangın durumunu NETGOLD ALARM MERKEZİ'ne iletir.

DUMAN DEDEKTÖRÜ

 

 

 

Güvenlik sisteminizin önemli bir parçası olan duman dedektörü bir yangın anında veya yangın oluşmadan önce meyadana gelen duman partiküllerini algılayarak Alarm panelini tetikler. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile kesintisiz olarak yangın veya yangın oluşma öncesini algılayarak NETGOLD ALARM MERKEZİ'ne iletir.

GAZ KAÇAK DEDEKTÖRÜ

 

 

 

Güvenlik sisteminizin önemli bir parçası olan gaz kaçak tespit dedektörü ortama yayılmış karbonmonoksit (CO), doğalgaz (CNG) veya Likit Petrol Gazı (LPG) kaçaklarını algılayıp, zehirleyici veya patlayıcı karışım oluşmadan durumu Alarm panelini tetikleyen cihazdır.  Güvenlik sistemimiz kurulu olmasa bile kesintisiz olarak çalışmaya devam ederek durumu NETGOLD ALARM MERKEZİ'ne iletir.

SU BASKINI ve 
NEM DEDEKTÖRÜ

 

 

 

Güvenlik sisteminizin önemli bir parçası olan su baskın ve nem dedektörü ortamda istenmeyen nem oluşumu ve su baskınlarında alarm durumu oluşturan cihazdır.

KASA DARBE 
DEDEKTÖRÜ

 

 

 

Güvenlik sisteminizin önemli bir parçası olan kasa darbe dedektörü darbe, delme, kesme gibi zorla açma girişimlerini algılayan bir soygun ihbar dedektörüdür.

 

Referanslar +1000

Comodo SSL
Online : 2
Bugün Tekil : 2
Bugün Çoğul : 16
Dün Tekil : 23
Dün Çoğul : 32
Toplam Tekil : 67383
Toplam Çoğul : 160232